Thursday, July 12 2018

Dlaczego warto zdecydować się na biegi przełajowe?

Biegi przełajowe zdecydowanie nie są dyscypliną sportową, która odpowiadałaby każdemu. Są bardzo wymagające fizycznie i kondycyjnie, a dodatkowo często oznaczają brud i bieganie po naprawdę dzikich terenach. To zdecydowanie coś zupełnie innego niż bieg rekreacyjny po parku. Jest w tym jednak coś ciekawego i być może w kolejnych latach biegi przełajowe staną się tak popularne, jak bieganie rekreacyjne czy też bieganie ekstremalne.

Continue reading...

Zacznij biegać przełaje

Bieganie stało się zarówno modne jak i popularne. Coraz częściej można spotkać osoby, które w taki sposób trenują nie tylko w miastach, ale i na wsiach. Czymś innym jest jednak bieg rekreacyjny, a czymś innym jest bieg przełajowy. Warto jednak poszerzać swoje horyzonty i sprawdzić się także i w tej dyscyplinie.

Continue reading...

Jak biegać przełaje?

Z samej definicji bieg przełajowy jest trudnym rodzajem treningu. Bieganie po idealnie równej, wybrukowanej nawierzchni może się wydawać proste, inaczej jest kiedy musimy pokonywać bariery naturalnie stworzone przez przyrodę. Taki bieg jednak dodatkowo hartuje, a także daje nam tak naprawdę nieograniczone możliwości doboru tras - może pobiec tam, gdzie nas oczy poniosą.

Continue reading...